Jak vybrat perfektní botu na basketbal?

Jak vybrat perfektní botu na basketbal?

1. 11. 2022 7 min. čtení

Vhodná basketbalová obuv je klíčová pro tvůj výkon na hřišti. Dynamické pohyby, rychlé změny směru a tvrdé doskoky. Správná bota však představuje pro každého něco jiného. Najdi si tu svou!

V první řadě měj na paměti, že neexistuje nejlepší basketbalová bota pro všechny. Každý člověk je individuální - má jiný tvar nohou, držení těla, postavení ve hře, preference a cíle. Najdi si SVOU PERFEKTNÍ BASKETBALOVOU BOTU s pomocí WePlayBasketball!

Vhodná basketbalová obuv je klíčová pro tvůj výkon na hřišti. Dynamické pohyby, rychlé změny směru a tvrdé doskoky. Správná bota však představuje pro každého něco jiného. Najdi si tu svou! (Perex / SEO text)

V první řadě měj na paměti, že neexistuje nejlepší basketbalová bota pro všechny. Každý člověk je individuální - má jiný tvar nohou, držení těla, postavení ve hře, preference a cíle. Najdi si SVOU PERFEKTNÍ BASKETBALOVOU BOTU s pomocí WePlayBasketball!


Kvalitní basketbalová bota - Klíčové vlastnosti

Každá kvalitní bota na basketbal by měla splňovat v různé míře pět základních aspektů:

Stabilita - Základní vlastnost pro bezpečnou a sebevědomou hru. Díky konstrukci basketbalových bot můžeš jít do každého útoku naplno!

Trakce - Spolehlivou přilnavost s povrchem ti zajistí gumová podrážka s uzpůsobeným vzorkem buď na palubku, nebo venkovní hřiště. 

Tlumící složky - Tvrdé doskoky zjemní pěnové tlumící složky a tím zmírní tlak na tvé klouby. 

Prodyšnost a odolnost - Kůže ve spojení se síťovinou ti dodá jak odolnost proti střetnutí s jiným hráčem, tak prodyšnost a optimální cirkulaci vzduchu při výkonu. 

Komfort - Tvar boty by se měl přizpůsobit tvému chodidlu a zkrátka by ses měl/-a v botě cítit dobře.

Na WePlayBasketball ti poradíme, jak najít SVOU PERFEKTNÍ BASKETBALOVOU BOTU! Stačí k tomu tři základní otázky, které si při výběru zodpověz:

Otázka č. 1 - Jaký typ hráče jsi?

Zásadní je tvé postavení ve hře. Na WePlayBasketball najdeš rozdělení bot do tří typových kategorií:

  • Vysoké boty - Boty pro mohutnější a zejména pro podkošové hráče. Bota by měla zajišťovat perfektní stabilitu kotníku, která je důležitá pro vysoké odrazy a časté dopady. Na druhou stranu jsou kvůli potřebné stabilitě vyrobeny z pevných materiálů, takže počítej s vyšší hmotností.
  • Nízké boty - Boty pro menší hráče. Dopřejí uživateli volnost pohybu a neomezují funkcí kotníku. Vhodné zejména pro rychlostní typy hráčů. 
  • Středně vysoké boty - Boty pro ostatní hráče, kterým nevyhovuje vysoký či nízký střih. Přináší z každé sekce něco.

UA

Otázka č. 2 - Kde budeš hrát?

Existují dva základní povrchy, na kterých můžeš hrát - palubovka (indoor) či venkovní hřiště (outdoor).

  • Sálová obuv - Na zápasy v hale potřebuješ botu s takovou podrážkou, která ti zajistí spolehlivou přilnavost, má protiskluzovou funkci a tlumící vrstvy kvůli dopadům na tvrdý povrch. Díky nejnovějším technologiím můžeš počítat také se skvělou návratnost energie, aby byl každý tvůj pohyb rychlý a dynamický.
  • Venkovní obuv - Na venkovní hry se vybav basketbalovou botou s pevnou podrážkou. Prodyšný svršek zajistí cirkulaci vzduchu uvnitř boty a i přes svou odolnost se přizpůsobí tvaru nohy. 

Jak vidíš, tak rozdíly jsou primárně v podrážce, která musí na každém povrchu pracovat jinak a splňovat rozdílné požadavky. 

Otázka č. 3 - Jakou velikost zvolit?

Bezpečí a pohodlí zajišťuje právě správný výběr velikosti. Bota by tě neměla nikde tlačit, ale zároveň by v ní chodidlo nemělo plavat. Nejjednodušší a zároveň ověřenou metodou je změření chodidla mezi palcem a patou (v cm). Můžeš si nejprve obkreslit chodidlo na papír a poté změřit obrys. Pamatuj, že u každé značky se velikosti trochu liší, proto si dané číslo vždy zkontroluj v tabulce velikostí daného výrobce. 

Veškeré informace najdeš na e-shopu WePlayBasketball v popisku dané boty, takže budeš vždy vědět, co házíš do svého koše. 

Nike

WePlayBasketball a udržitelnost

Záleží nám na životním prostředí a chceme dělat kroky udržitelným směrem. Proto u nás najdeš basketbalové boty z recyklovaných materiálů. Veškeré informace o tom, kolik % recyklovaných materiálů bylo použito, najdeš v popisku produktu. Pojď do toho s námi, protože mimo halu je tvým hřištěm právě příroda! 

Tipy na úspěšný výběr basketbalové boty

  • Vybírej botu ve specializovaných obchodech - Nejen, že boty z basketbalové speciálky jsou zárukou kvality, ale náš tým WePlayBasketball je připraven ti s výběrem poradit a být ti k dispozici. Tvé úspěchy na hřišti jsou naše radost!
  • Na výběr si vyčleň čas a prostor - Ať už vybíráš v kamenné prodejně nebo online, při výběru nespěchej. Pročti si veškeré informace o dané botě a případně se doptej na další informace. 
  • Změna tvých potřeb - Vlivem změn chodidla, zranění či nových pohybových vzorců se může stát, že ti aktuální typ boty přestane sedět. Žádný strach, je to běžná situace a vývoj. Vyber si novou botu, která bude splňovat tvé nové požadavky. 
  • Neváhej nás kontaktovat - Pokud s basketbalem začínáš, tak neváhej kontaktovat náš tým. Naši specialisté v oboru ti s výběrem tvé boty rádi pomůžou. E-mail nebo telefonní číslo najdeš v pravém horním rohu na našem webu.

Inspiruj se našimi bestsellery!

Air Max Impact 4 Basketball Shoes
nike
CURRY 1 LOW FLOTRO
underarmour
HYPERSET OLYMPIC EDITION
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. JUMP 2
nike
AIR ZOOM G.T. HUSTLE 2
nike
AIR ZOOM G.T. HUSTLE 2
nike
Nové
G.T. Hustle 2
nike
AIR ZOOM G.T. HUSTLE 2
nike
G.T. CUT 3
nike
Nové
G.T. Cut 3
nike
Nové
Předchozí
Další